Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

W piątek odbędzie sie charytatywny turniej dla Mai Kaliciak. Organizatorzy zapraszają na trybuny

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

Sportowa społeczność naszego powiatu ponownie pokazuje, że potrafi zmobilizować się w ważnych sprawach. W piątek kluby z regionu zagrają dla potrzebującej dziewczynki

Reklama

O Mai Kaliciak szerzej pisaliśmy m.in.  TUTAJ. To 9-latką, która zmaga się z poważnym problemem. Badania wykazały, że dziewczynka cierpi na szereg chorób, sprawiających że bez specjalistycznego dalszego leczenia i pomocy nigdy nie urośnie.

Wspomóc zbiórkę pieniędzy, która jest prowadzona również TUTAJ, postanowili przedstawiciele środowiska sportowego, do którego należy zresztą tata Mai – Rafał Kaliciak.

- Postanowiliśmy zorganizować turniej charytatywny, żeby wspomóc leczenie Mai Kaliciak. Zagrają w nim nasze lokalne drużyny. To zawody na osiem ekip, które stworzą dwie grupy po cztery każda – mówi Marcin Para, były piłkarz i gryfiński radny.

Miejscem charytatywnej rywalizacji będzie hala sportowa przy ulicy Parkowej 1A. Akces zgłosiły: Energetyk Gryfino, Błękit Pniewo, Polonia Gryfino, Odra Gryfino, Oldboye Energetyka, Grot Gardno, Odrzanka Radziszewo i Czarni Lubanowo. Każdy z uczestników wpłaci wpisowe. Ponadto wspomóc małą gryfiniankę będą mogli również kibice.

- Na trybunach będą zbierane pieniądze do puszek. Ciasto przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich z Gardna. Będzie też kawa, herbata, napoje – wyliczają organizatorzy.

Początek w piątek 3 lutego o godzinie 17.00. 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie