Wczoraj odbyła się sesja absolutoryjna Rady Miasta i Gminy Gryfino. Burmistrz Sawaryn otrzymał absolutorium od radnych, którzy przyjęli również projekt uchwały dotyczący Raportu o stanie gminy, udzielając mu wotum zaufania.
Sesja absolutoryjna w gminie Gryfino tradycyjnie obrazuje raczej stan poparcia radnych dla burmistrza, a nie realną ocenę popartą dyskusją o sprawach dotyczących finansów gminy. W poprzedniej kadencji ten podział był dość sztywny (popularne 11:10 w głosowaniach), w obecnej jest bardziej chwiejny, również ze względu na zmiany przynależności klubowej w trakcie kadencji. Niedawno pisaliśmy o odejściu z klubu popierającego burmistrza radnej E. Kasprzyk, wcześniej uczynili to P. Zwoliński i M. Pazik, ale zmiany personalne były również w innych klubach (R. Krzak i A. Misiuna w KO).
Podczas wczorajszej sesji absolutoryjnej oba kluczowe głosowania zakończyły się takim samym stosunkiem 11:9 ZA, przy jednym głosie wstrzymującym się.
ZA: Adamiak, Chmura, Hajduk-Misiak, Kasprzyk, Krysiak, Krzak, Łozowiecki, Namieciński, Pazik, Sobczak, Szmaja.
PRZECIW: Gatkowska, Guga, Pęciak, Piasecki, Pieczyńska, Plis, Puzik, Strzelczyk, Zwoliński.
WSTRZYMAŁA SIĘ: Misiuna.
Analizując podział głosów szczególnie zastanawia głos przeciw byłego członka GIS - Piotra Zwolińskiego, ale również głos za Agnieszki Hajduk-Misiak z klubu OK Samorząd (R.Gugi), a także brak głosu Aleksandry Misiuny, która w ostatnim czasie była bliżej "obozu" burmistrza.
Więcej o sesji absolutoryjnej oraz aktualnym stanie gryfińskiego samorządowy napiszemy w pierwszym lipcowym wydaniu Gazety Gryfińskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Oj grubo. Piotr Zwoliński nie udzielił wotum zaufania burmistrzowi. Konflikt narasta.

Oj grubo. Piotr Zwoliński nie udzielił wotum zaufania burmistrzowi. Konflikt narasta.