Reklama

Mieczysław Sawaryn otrzymał absolutorium

Wczoraj odbyła się sesja absolutoryjna Rady Miasta i Gminy Gryfino. Burmistrz Sawaryn otrzymał absolutorium od radnych, którzy przyjęli również projekt uchwały dotyczący Raportu o stanie gminy, udzielając mu wotum zaufania.

Sesja absolutoryjna w gminie Gryfino tradycyjnie obrazuje raczej stan poparcia radnych dla burmistrza, a nie realną ocenę popartą dyskusją o sprawach dotyczących finansów gminy. W poprzedniej kadencji ten podział był dość sztywny (popularne 11:10 w głosowaniach), w obecnej jest bardziej chwiejny, również ze względu na zmiany przynależności klubowej w trakcie kadencji. Niedawno pisaliśmy o odejściu z klubu popierającego burmistrza radnej E. Kasprzyk, wcześniej uczynili to P. Zwoliński i M. Pazik, ale zmiany personalne były również w innych klubach (R. Krzak i A. Misiuna w KO).

Podczas wczorajszej sesji absolutoryjnej oba kluczowe głosowania zakończyły się takim samym stosunkiem 11:9 ZA, przy jednym głosie wstrzymującym się.

Reklama

ZA: Adamiak, Chmura, Hajduk-Misiak, Kasprzyk, Krysiak, Krzak, Łozowiecki, Namieciński, Pazik, Sobczak, Szmaja.

PRZECIW: Gatkowska, Guga, Pęciak, Piasecki, Pieczyńska, Plis, Puzik, Strzelczyk, Zwoliński.

WSTRZYMAŁA SIĘ: Misiuna.

Analizując podział głosów szczególnie zastanawia głos przeciw byłego członka GIS - Piotra Zwolińskiego, ale również głos za Agnieszki Hajduk-Misiak z klubu OK Samorząd (R.Gugi), a także brak głosu Aleksandry Misiuny, która w ostatnim czasie była bliżej "obozu" burmistrza.

Więcej o sesji absolutoryjnej oraz aktualnym stanie gryfińskiego samorządowy napiszemy w pierwszym lipcowym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


 

 


Reklama

Wideo gryfinska.pl




Reklama