Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gryfinianin zawalczy w turnieju na gołe pięści!

Federacja sportów walki Wotore poinformowała dziś, że na karcie walk najbliższej gali doszło do zmiany. Jednego ze zgłoszonych zawodników zastąpi Darek Sobczak, 30-latek z Gryfina!

Reklama

Dariusz sporty walki trenuje od 4 lat, ale ze sportem związany jest od zawsze. Nasi czytelnicy moga kojarzyć go m.in. z występów w A-klasowym Wichrze Steklno.

- Jego pierwszy trener i osoba dzięki której zaczął trenować to Gracjan Szadziński. Walka na WOTORE 6 będzie jego pierwszą, zawodową walką w życiu, ale uważa, że jest na nią gotów. Zawodnik, który zawsze wysoko stawia sobie poprzeczkę i skrupulatnie dąży do celu - napisało dziś Wotore, informując o zmianie w karcie walk.

Co istotne, to zawodowa federacja zajmująca się walkami na gołe pięści. "Żadnych rękawic ani ochraniaczy", reklamowali swoją pierwszą galę w styczniu 2020 r., będąc prekursorem na tej płaszczyźnie. W odróżnieniu od Gromdy, zawodnicy w Wotore mogą używać nie tylko pięści.

- Walki odbywają się na gołe pięści z zastosowaniem szerokiego wachlarza technik znanych między innymi z legendarnych gal PRIDE. Można używać wszystkich technik znanych z innych federacji MMA. Do tego dozwolone są uderzenia głową (technika dopuszczona jest również w trakcie walki w parterze), uderzenia kolanem w głowę w trakcie walki w parterze, soccer kicki i stompy.

Ponadto po 20 sekundach nieaktywnej walki w parterze sędzia podnosi zawodników, którzy muszą kontynuować walkę na stojąco. Celem zawodnika, który sprowadza walkę do parteru powinno być jak najszybsze jej zakończenie, bez chęci stabilizowania pozycji lub zmęczenia przeciwnika - mówią włodarze federacji.

Gala, na której zawalczy Darek, będzie szóstą w historii Wotore. Odbędzie się już w najbliższy piątek 21 października w Konstancinie-Jeziornej. 30-letni gryfinianin weźmie udział w turnieju głównym, z udziałem ośmiu zawodników.

Wszystkie walki (najpierw ćwierćfinały, później półfinały i finał) odbędą się jednego dnia. Drabinka turniejowa zostanie rozlosowana dzień przed wydarzeniem. Do tego zaplanowano pięć SuperFightów, a wśród nich pojedynek... Marcina Najmana z Pawłem Jóźwiakiem.

Gala zostanie wyemitowana w systemie pay-per-view. Dostęp wykupić można TUTAJ. Koszt to 29,99 zł, zaś w dniu gali - 34,99 zł.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie