Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Energetyk Gryfino ogłosił transfery. Jest jedno zaskoczenie

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

Gorączka przed startem ligi stale rośnie. Podsycili ją działacze Energetyka Gryfino, którzy opublikowali dziś nazwiska sprowadzonych zawodników

Reklama

Pozostając w zgodzie z prawdą: tylko jedno z nich jest dla nas zaskakujące. O ściągnięciu na ulicę Sportową Pawła Plisa z Odry Chojna oraz Kamila Stelmasika z Wichra Steklno pisaliśmy już kilka tygodni temu.

Dziś zarówno 36-letni "Plisek", jak i młodszy o dziewięć lat "Losta" zostali przedstawieni za pośrednictwem mediów społecznościowych KSE. Obaj są wychowankami gryfińskiego klubu. Plis to napastnik z rocznika 1987. Po raz ostatni reprezentował barwy "Energii" w 2008 r., czyli piętnaście lat temu! Wiosną ma zastąpić Tomasza Bejuka, który został zawieszony na trzy miesiące (czytaj tutaj).

Stelmasik natomiast wraca po półtora roku. Do klubu ze Steklna, właśnie z Energetyka, trafił w lipcu 2021 r. To środkowy obrońca, mający w CV również występy w Błękicie Pniewo i Ogniwie Babinek. W zespole trenera Piotra Kaczyńskiego zastąpi Damiana Zagożdżona, który wraca do Grota Gardno.

Zaskakujące jest trzecie nazwisko. Do Gryfina wraca Wojciech Kosmalski. 23-letni obrońca dwa lata temu odszedł do Odry Chojna. Ostatnią rundę spędził głównie na ławce (także trenerskiej, gdyż opiekuje się tamtejszymi juniorami). Jego nazwisko pojawiło się wprawdzie w kontekście Energetyka już na początku okresu przygotowawczego, lecz sam zawodnik powiedział, że po zmianie trenera w Chojnie, zamierza powalczyć o swoją szansę.

Wiosną zagra jednak w Gryfinie, gdzie podobnie jak "Losta", wzmocni linię defensywną. A to wcale nie koniec nowin.

- Naszym zawodnikiem został jeszcze Łukasz Deptuła, czyli kolejny wychowanek Energetyka, który grał ostatnio w Steklnie. Rozmawiamy też z jednym piłkarzem z 4.ligi, którego nie chce puścić jego dotychczasowy klub. Dlatego nie zdradzę jego nazwiska - mówi P. Kaczyński.

Definitywnie upadł za to temat sprowadzenia Bartka Kubiaka, byłego zawodnika 3-ligowej Pogoni Barlinek. W Gryfinie nie zagra też Grzegorz Malik z Czarnych Lubanowo.

 

 

Więcej o transferach przeczytasz w Gazecie Gryfińskiej.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie