Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Sebastian Kuchcik dyrektorem sportowym Vinety Wolin

Energetyk od 3.ligi dzielą lata świetlne. W rundzie wiosennej będziemy mieć jednak swoich przedstawicieli w tej klasie rozgrywkowej. Za sprawą dwóch transferów Vineta Wolin stała się właśnie „najbardziej gryfińskim klubem” w gronie 3-ligowców

Reklama

Co istotne, jeden z zapowiadanych przedstawicieli nie będzie występował na boisku. Dla niego przygotowany został gabinet.

- Mamy ogromną przyjemność poinformować państwa, że począwszy od 1 stycznia br. stanowisko dyrektora sportowego w drużynie wolińskiej Vinety piastuje Sebastian Kuchcik – poinformował klub z Wolina, przedstawiając dotychczasowe osiągnięcia 29-latka.

Kuchcik był w poprzednim sezonie współautorem sukcesu Kotwicy, która wywalczyła awans do 2.ligi. Po rozgrywkach rozstał się jednak z klubem z Kołobrzegu.

- Moja rezygnacja była podyktowana tym, że już po awansie zaczęła się tworzyć dziwna otoczka. Dla dyrektora sportowego normalne jest, że gdy przez rok buduje się pewną wizję zespołu, sprowadza zawodników i realizuje się założony cel, to jest to znak, że klub idzie w dobrą stronę i warto kontynuować tę drogę.

Trener Dietmar Brehmer i pozostali członkowie sztabu mieli zapisane w umowach, że w przypadku awansu ich kontrakty będą przedłużone. O tym, że coś się dzieje świadczyło zachowanie prezesa Adama Dzika, z którym od kilku dni nie było kontaktu. Gdy po kilu dniach końcu się odezwał, zakomunikował, że nie przedłuży umów z trenerem i jego współpracownikami. Powiedział, że ma następcę, który przyjdzie do klubu ze „swoimi” zawodnikami.

Czułem się pominięty i niedoceniony za pracę, którą wykonałem. Dlatego we wtorek podjąłem decyzję, że skoro moja wizja i wizja prezesa Dzika się rozjechały, to z bólem serca muszę opuścić Kotwicę. Nie widziałem możliwości pracy w klubie po tym co się wydarzyło – opowiadał na naszych łamach w lipcu 2022 r., dodając, że zamierza zrobić sobie kilka miesięcy przerwy.

 

Urlop zakończył w styczniu.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie