Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Ruszył "Puchar Zimy". Błękit sprawił sporą niespodziankę

Pierwsza kolejka Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN przyniosła kilka niespodzianek. Autorem jednej z nich są młodzi zawodnicy Błękitu Pniewo, którzy pokonali wyżej notowanego Czcibora Cedynia. Zwycięstwo zespołowi dało dwóch 17-latków!

Grot Gardno zremisował z Wichrem Reptowo, a GKS Kołbacz przegrał 3:4 z Okrętem Szczecin, a nie jak błędnie podaliśmy w dzisiejszej gazecie - ze Sztormem Szczecin (tak, kajamy się).

Największą niespodziankę sprawił jednak Błękit Pniewo, który aż 4:0 pokonał grającego w okręgówce Czcibora Cedynia.

- Od samego początku Czcibor Cedynia mocno zaatakował, próbując narzucić nam swój styl gry. Dyscyplina w ustawieniu była jednak naszym atutem – mówi trener Bartkowski, którego gracze zeszli na przerwę prowadząc 1:0.

W drugiej połowie nie tylko utrzymali doskonały rezultat, ale dołożyli jeszcze trzy gole! Dorobkiem podzieliło się dwóch zawodników urodzonych w... 2005 roku!

Więcej w dzisiejszej Gazecie Gryfińskiej.