Reklama

Opowiadali najmłodszym mieszkańcom gminy o bezpiecznych wakacjach [GALERIA]

Bezpieczne Wakacje. Działania profilaktyczno-edukacyjne w Gminie Gryfino

Gmina Gryfino we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, pracowników Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Wsparcia Lokalnego oraz WOPR, przeprowadziła cykl spotkań profilaktyczno-edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”.

Podczas zajęć dzieci i młodzież przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku. 

- Rozmawiano m.in. o:  bezpiecznym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych i rowerów,  konieczności używania kasków ochronnych, właściwym zachowaniu wobec nieznanych zwierząt i obcych osób, bezpieczeństwie nad wodą i na plaży, numerach alarmowych oraz zasadach wzywania pomocy,  reagowaniu w sytuacjach zagrożenia i unikaniu niebezpiecznych sytuacji - mówią organizatorzy. 

Reklama

Spotkania odbyły się w:

• Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie,

• Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie,

• Szkole Podstawowej w Radziszewie,

• Szkole Podstawowej w Żabnicy,

• Szkole Podstawowej w Gardnie,

• Szkole Podstawowej w Chwarstnicy,

• Przedszkolu TPD w Chwarstnicy.

- Dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz nauczycielom za aktywny udział w spotkaniach, ciekawe pytania i zaangażowanie. Cieszymy się, że temat bezpieczeństwa spotkał się z tak dużym zainteresowaniem - informuje gmina.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


 

 


Reklama

Wideo gryfinska.pl




Reklama