Bezpieczne Wakacje. Działania profilaktyczno-edukacyjne w Gminie Gryfino
Gmina Gryfino we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, pracowników Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Wsparcia Lokalnego oraz WOPR, przeprowadziła cykl spotkań profilaktyczno-edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”.
Podczas zajęć dzieci i młodzież przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku.
- Rozmawiano m.in. o: bezpiecznym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych i rowerów, konieczności używania kasków ochronnych, właściwym zachowaniu wobec nieznanych zwierząt i obcych osób, bezpieczeństwie nad wodą i na plaży, numerach alarmowych oraz zasadach wzywania pomocy, reagowaniu w sytuacjach zagrożenia i unikaniu niebezpiecznych sytuacji - mówią organizatorzy.
Spotkania odbyły się w:
• Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie,
• Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie,
• Szkole Podstawowej w Radziszewie,
• Szkole Podstawowej w Żabnicy,
• Szkole Podstawowej w Gardnie,
• Szkole Podstawowej w Chwarstnicy,
• Przedszkolu TPD w Chwarstnicy.
- Dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz nauczycielom za aktywny udział w spotkaniach, ciekawe pytania i zaangażowanie. Cieszymy się, że temat bezpieczeństwa spotkał się z tak dużym zainteresowaniem - informuje gmina.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze