W sobotę 20 czerwca, na Górnym Tarasie w Gryfinie odbyło się powitanie wakacji
Inicjatywa została zapoczątkowana w poprzednie wakacje i jest organizowana przez emerytowanego nauczyciela plastyki.
- Polega na zapraszaniu dzieci z okolicznych bloków do wspólnego rysowania kredą na chodniku. Na zdjęciach widać ręcznie przygotowane plakaty zachęcające najmłodszych do udziału oraz prace wykonane przez uczestników – po których dzieci otrzymały lody oraz drobne upominki w postaci słodkości - informuje nas czytelniczka.
Takie spotkania mają znacznie większe znaczenie niż tylko zabawa.
- Przede wszystkim: rozwijają kreatywność i wyobraźnię dzieci, integrują mieszkańców osiedla (starsi ludzie mieszkający na czwartym piętrze. którzy przez kilka lat nie wychodzili z domu, teraz widząc dzieci sami chętnie schodzą), aktywizują dzieci do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu - mówi nasza rozmówczyni.
Gratulujemy inicjatywy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Mieszkam niedaleko i tam co chwilę ,ktoś coś organizuje dla dzieci z tych klatek. Bardzo często jest bardzo dużo ładnych rysunków kolorowych na chodniku .

Mieszkam niedaleko i tam co chwilę ,ktoś coś organizuje dla dzieci z tych klatek. Bardzo często jest bardzo dużo ładnych rysunków kolorowych na chodniku .