Komunikat w sprawie udziału mieszkańców w debacie nad Raportem o stanie Gminy Gryfino za rok 2025
Zgodnie z art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2026 r. poz. 662) Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino w terminie do 31 maja 2026 r. przedstawił Radzie Miejskiej w Gryfinie Raport o stanie Gminy Gryfino za rok 2025, będący podsumowaniem działalności Burmistrza w roku poprzednim, obejmujący w szczególności realizację polityk, programów, strategii i uchwał Rady Miejskiej.
Rada Miejska w Gryfinie rozpatrzy Raport o stanie gminy na sesji w dniu 24 czerwca 2026 r.
Nad Raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę, w której mieszkańcy gminy mogą zabierać głos. Po zakończeniu debaty nad raportem Rada Miejska przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino wotum zaufania.
Mieszkaniec gminy, który chciałby zabrać głos w debacie, zobowiązany jest złożyć do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób.
Zgłoszenie składa się najpóźniej do dnia 23 czerwca 2026 r.
Zgłoszenia mieszkańców do udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy przyjmowane będą w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie ul. 1 Maja 16 w godzinach pracy Urzędu lub za pośrednictwem platformy do e-Doręczeń.
Wzór zgłoszenia do udziału w debacie dostępny jest w Biurze Obsługi Interesantów oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gryfino.pl w zakładce Rada Miejska/sesje Rady Miejskiej/XXXI sesja Rady. Dodatkowe informacje dostępne pod numerem telefonu 91-416-20-11 wewn. 433 lub pod adresem [email protected].
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie
Rafał Guga
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze