Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Prezentujemy film: "Szkoła Makuszyńskiego"

- Chcieliśmy, aby ten film był wizytówką szkoły. Szkoły, która po 27 latach istnienia ma dużo do powiedzenia i dużo do opowiedziana - mówi Przemysław Kaweński, twórca filmu dokumentalnego o Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego.

Reklama
Reklama

25 kwietnia o godzinie 17:00 w auli odbyła się premiera ww. produkcji. Sala wypełniona została po brzegi. Na uroczystość przybyli obecni oraz byli pracownicy szkoły w tym między innymi Barbara Rawecka, która była pierwszą dyrektorką placówki oraz Elżebita Kowalczyk, która stanowisko dyrektora przejęła tuż po obecnej burmistrz Gminy Chojna.

Klamrą projekcji filmu był występ szkolnego chóru "Kornelek". Zwieńczeniem natomiast były rozmowy w kuluarach, poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły oraz wpis do kroniki szkolnej.

"Szkoła Makuszyńskiego" to film dokumentalny w reżyserii Przemysława Kaweńskiego. Jest to film opowiadający historię 25-letniej placówki, która swoją przygodę rozpoczęła na poradzieckim lotnisku - i tam ją nadal tworzy. W historii szkoły podstawowej zapisało się trzech dyrektorów: Barbara Rawecka (dzisiejsza Burmistrz Gminy Chojna), Elżbieta Kowalczyk i Edyta Kalarus (stanowisko dyrektora piastuje do dziś). Oprócz trzech ww. osób usłyszymy także dwóch nauczycieli: Joannę Czarnotę i Przemysława Tytusa. Całość oprawiona jest archiwalnymi zdjęciami oraz nagraniami z otwarcia szkoły czy nadania jej imienia.

Partnerami honorowymi filmu są: Barbara Rawecka - Burmistrz Gminy Chojna, Olgierd Kustosz - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Szelążek - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Królewskie Miasto Chojeńskie.

Patronem medialnym jest m.in. nasz portal - gryfinska.pl.

Cały film obejrzeć można TUTAJ:

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie