Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Most w Siekierkach-Neurüdnitz z ogólnopolską nagrodą! Pokonał obiekty z Łodzi, Poznania i Wrocławia

Podczas czwartkowej gali Property Design Awards 2022, jury złożone ze specjalistów i internautów, uznało most w Siekierkach za najlepszą przestrzeń publiczną 2022 roku!

Reklama

Property Design Awards 2022 to prestiżowy konkurs, do którego nominacje otrzymują najlepsze komercyjne i publiczne projekty architektoniczne w Polsce, oddane do użytku do końca 2021 r.

- Unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego design, takie projekty chcemy uhonorować statuetką - mówią organizatorzy, dodając, że mowa o nagrodach w dwóch dziedzinach, „Bryła” i „Design wnętrza”, które podzielone są natomiast na pięć kategorii (odpowiednio: „Centrum handlowe”, „Hotel”, „Biurowiec”, „Obiekty publiczne” i „Przestrzeń publiczna” oraz „Centrum handlowe”, „Hotel”, „Biuro”, „Przestrzeń handlowo-usługowa” i „Obiekty publiczne”).

Most Siekierki-Neurüdnitz walczył w kategorii „Przestrzeń publiczna”. Jego rywalami były: Bulwary Księcia Witolda we Wrocławiu, Duch Palatium na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, Ogrody Anny na terenie łódzkiej Fuzji oraz Wspólny Dziedziniec Saperska 30 w Poznaniu.

Jury zadecydowało, że najbardziej na nagrodę zasłużył obiekt z powiatu gryfińskiego. Most Europejski na Odrze w Siekierkach to adaptacja zabytkowego mostu kolejowego na potrzeby turystycznego ruchu pieszo-rowerowego. Most przebiega nad rozlewiskiem Odry w Cedyńskim Parku Krajobrazowym i obszarze Natura 2000.

Autorami projektu, zrealizowanego przez Urząd Marszałkowski, z wykorzystaniem Funduszy Europejskich, jest MXL4 Biuro Architektoniczne.

O inwestycji więcej można przeczytać: TUTAJ oraz w kolejnym wydaniu GAZETY GRYFIŃSKIEJ.

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Miki

    Miki

    (30 komentarzy) 0 1

    To dobrze, że takie biura projektowe działają na terenie naszego powiatu. Może zrobią coś w Gryfinie?

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie