Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Energetyk zagra w A-klasie. Wraca tam po... 51 latach

Piłkarze Energetyka nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie w okręgówce. W sierpniu zainaugurują sezon w A-klasie. Po raz ostatni grali w niej… 51 lat temu

Reklama

Wprawdzie „Energia” grała pod tym ligowym szyldem w sezonie 2018/19, lecz nie była to „prawdziwa A-klasa”. Lokalne związki, na polecenie PZPN, dokonywały wtedy ujednolicenia nazewnictwa.

Energetyk grał więc w ówczesnej regionalnej okręgówce (dla zapominalskich – była też okręgówka wojewódzka, nazywana roboczo „5.ligą”), w większości z tymi samymi ekipami, co w bieżących rozgrywkach.

Od sierpnia gryfińskich piłkarzy czeka więc zupełnie nowa przygoda. Aby lepiej ją zobrazować, zapraszamy do odczytania „kartki z kalendarza”:

 Gdy Energetyk po raz ostatni występował w „prawdziwej A-klasie”, na świecie nie było żadnego z aktualnych piłkarzy klubu. W Gryfinie nie mieszkali jeszcze Marek Blumka (grał w juniorach Pogoni Szczecin), ani Kazimierz Koczan. Aktualny prezes Energetyka miał 17 lat i oglądał się za dziewczętami na Dolnym Śląsku. Nie było tu zresztą również samego Energetyka, ani nawet elektrowni Dolna Odra. Rzecz działa się bowiem w sezonie… 1970/71, gdy kibice oklaskiwali zawodników Polonii Gryfino.

 

Więcej w aktualnej Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie