Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Burmistrz odpowiada na petycję w sprawie autobusów do Szczecina

Po tym jak petycja młodych gryfinianek przyniosła efekt, w postaci przywrócenia porannego pociągu z Gryfina do Szczecina, mieszkańcy regionu otrzymali sygnał, że takie inicjatywy mają sens. W poprzednim tygodniu zawiązała się kolejna społeczna inicjatywa. Tym razem dotyczy gryfińskich autobusów. Sprawę przedstawiliśmy burmistrzowi, którego… cieszy akcja gryfinian. W jego opinii, taki głos mieszkańców wzmocni przekaz do marszałka województwa i prezydenta Szczecina

Reklama

O petycji w sprawie autobusu do Szczecina pisaliśmy szerzej kilka dni temu.

- Rodzice dzieci ze szkół w Szczecinie i w Gryfinie, mieszkańcy Gryfina i okolic pracujący w Szczecinie, występują z wnioskiem o podjęcie niezbędnych, natychmiastowych kroków w celu zwiększenia ilości kursów autobusu nr 1 PKS Szczecin, a także o przedłużenie jego trasy do Szczecina Centrum - przekazali nam inicjatorzy akcji, o której więcej można przeczytać TUTAJ.

Petycja nie wpłynęła jeszcze do magistratu (wciąż można ją podpisać w internecie – TUTAJ), ale ze względu na swój publiczny charakter dotarła już do włodarzy gminy. Jak w rozmowie z nami przyznał wiceburmistrz… cieszy go ta inicjatywa.

- Cieszę się, że powstała taka petycja, bo mam nadzieję, że wzmocni nasz głos do marszałka województwa oraz prezydenta Szczecina – wyjaśnia Tomasz Miler, nawiązując do pisma, które UMiG wysłał kilka tygodni temu do UM.

- W związku z trudną sytuacją, spowodowaną budową nowego mostu kolejowego na Regalicy, apelowaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego o większą liczbę pociągów. Należy pamiętać, że na przestrzeni kilku tygodni, przed inwestycją PKP i Wód Polskich, liczba kursów została drastycznie zmniejszona. Jeśli natomiast, ze względów infrastrukturalnych, nie jest to możliwe, to wnioskowaliśmy o wprowadzenie w ich miejsce autobusowej komunikacji zastępczej. Dodatkowych pojazdów, by dogęścić siatkę połączeń kolejowych na trasie Gryfino-Szczecin – tłumaczy wiceburmistrz, dodając, że mimo upływu kilku tygodni marszałek województwa nie odpisał gryfińskiemu samorządowi.

Nie tylko na to pismo, ale również na propozycję ułożenia siatki połączeń Polregio, która ma wejść w życie w grudniu 2023 r., a więc po wybudowaniu nowego mostu w szczecińskich Podjuchach.

 

Dużo więcej przeczytasz w dzisiejszej Gazecie Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie