Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gryfinianie napisali petycję w sprawie autobusu do Szczecina

- Rodzice dzieci ze szkół w Szczecinie i w Gryfinie, mieszkańcy Gryfina i okolic pracujący w Szczecinie, występują z wnioskiem o podjęcie niezbędnych, natychmiastowych kroków w celu zwiększenia ilości kursów autobusu nr 1 PKS Szczecin , a także o przedłużenie jego trasy do Szczecina Centrum - przekazali nam inicjatorzy akcji. Poniżej cały manifest

Reklama

Jest to jedyny autobus jeżdżacy bezpośrednio z Gryfina w kierunku Szczecina, który w obecnej sytuacji spowodowanej przebudową mostu kolejowego na szlaku Szczecin Podjuchy - Szczecin Port Centralny, a tym samym: wydłużonym czasem przejazdu na tej trasie, częstymi opóźnieniami pociągów, licznymi awariami, obawą o kolejne wykolejenie pociągu, zostawieniem pasażerów bez komunikacji zastępczej; mógłby poprawić jakość i komfort przejazdu.

W obecnej tak trudnej sytuacji likwiduje się połączenie do Szczecina centrum, ogranicza się jego częstotliwość przejazdów, kiedy to często jedyna możliwość dojazdu do szkoły, pracy, lekarza dla starszych osób.

Podróż do Szczecina 25km, trwa ponad półtorej godziny, nie zawsze jest możliwość natychmiastowej przesiadki, jadąc obecnie autobusem do Szczecina Zdroje, powrót jest jeszcze trudniejszy. Czujemy się wykluczeni komunikacyjnie, niewspierani przez władze gminy. Obecnie zamiast rozwijać sieć komunikacyjną, która jest naszą możliwością polepszenia warunków życia: praca, edukacja... ogranicza nam się przejazdy.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Burmistrza z prośbą o podjęcie działań w tym kierunku.

Petycję podpisać można TUTAJ.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie