Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

19-latek aresztowany pod zarzutem zabójstwa

Krzyżykiem zaznaczyliśmy miejsce znalezienia zwłok
Krzyżykiem zaznaczyliśmy miejsce znalezienia zwłok

16 lutego Malwina N. wyszła z domu na spacer. Nie wróciła. Miesiąc i dwa dni rodzina żyła nadzieją, że poszukiwania córki będą miały szczęśliwy finał. 18 marca w piątek, na mokradłach przy Moryniu, wędkarz ze zgrozą odkrył, że z wody wystaje ludzkie ciało. Przybyli na miejsce śledczy szybko ustalili, że to zaginiona szesnastolatka. Tego samego dnia wieczorem aresztowano Jakuba P. To syn sędziego z powiatu gryfińskiego. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła mu zarzut zabójstwa. Dziewiętnastolatkowi grozi dożywocie

Reklama

Miejscowy wędkarz swoim zwyczajem wybrał się nad jezioro Morzycko. Był piątek, 18 marca, popołudnie. W miejscu, gdzie urywa się wspomniana ścieżka, jego wzrok przykuło coś dziwnego. Dokładnie kilka metrów na prawo, w kierunku jeziora. Przy zmurszałych belkach jakiejś rachitycznej kładki, w wodzie, wśród zielska i gałęzi coś leżało. Mężczyźnie zdawało się, że widzi but. Gdy podszedł bliżej, serce stanęło mu w gardle. Dalej nie patrzył. 

Sporządzono dokumentację fotograficzną, po czym ostrożnie wyciągnięto ciało z mętnej wody. Niemal automatycznie powiązano ten fakt z poszukiwaną, młodą mieszkanką Morynia. Zgadzał się ubiór.

[...]

Wśród młodych mieszkańców Morynia krążyła dziwna plotka. Ponoć ktoś z miejscowych chłopaków miał zwierzyć się paru osobom, że „zrobił coś złego”. Ustalenie jego tożsamości nie trwało długo. Jeszcze wieczorem, tego samego dnia, do drzwi jednego z okolicznych domów zapukali policjanci prowadzący śledztwo. Dziewiętnastoletniego Jakuba P. poproszono, by udał się z nimi. Okazało się, że to syn sędziego, orzekającego w powiecie gryfińskim.

[...]

Podczas przesłuchania Jakub P. miał zeznać, że spotkał się z Malwiną N. w dniu jej zaginięcia. Razem udali się na ścieżkę przy rozlewisku. W trakcie spotkania, dziewczyna miała przewrócić się, uderzyć w coś głową i wpaść do mokradła, z którego on nie był w stanie jej wydobyć. Wzbudziło to uzasadnione podejrzenia śledczych. Głębokość wody w miejscu znalezienia zwłok wynosi niespełna pół metra, przy dużym zamuleniu dna. Na tyle płytko, że ciało dziewczyny jedną stroną opierało się o dno. 

[...]

Dziewiętnastolatka aresztowano na trzy miesiące. Prokurator postawił mu zarzut z Art. 148. § 1 Kodeksu Karnego. Zabójstwo. Grozi za to kara pozbawienia wolności od lat 8 do dożywotniego pozbawienia wolności.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie