Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zlikwidowano nielegalny punkt hazardowy. Pół godziny później lokal... spłonął [GALERIA]

Foto: OSP Moryń i KAS
Foto: OSP Moryń i KAS

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ustalili, że w centrum Chojny działa nielegalny salon gier hazardowych. W nocy 20 grudnia wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie weszli do wytypowanego lokalu, gdzie znaleźli nie tylko sprzęt i gotówkę, ale również narkotyki

Reklama

W śodku okazało się, że do nielegalnych gier hazardowych wykorzystywano dziewięć komputerów.

- Zabezpieczono również sprzęt do monitoringu lokalu w tym cztery kamery, telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 1205 zł. Pieniądze prawdopodobnie służyły do wypłaty wygranych - przekazali funkcjonariusze.

W lokalu zastali kilku graczy i osobę nadzorującą funkcjonowanie punktu (obywatelkę Ukrainy).

- Wszystkie osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków w sprawie dotyczącej prowadzenia nielegalnego hazardu i brania udziału w nielegalnych grach hazardowych. U dwóch graczy obecnych w lokalu policjanci znaleźli narkotyki: 10,5 g amfetaminy oraz 4,5 g suszu roślinnego (marihuana). Obie osoby zostały zatrzymane - przekazała Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Nie był to koniec atrakcji. Około pół godziny po działaniach KAS lokal spłonął. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.

- Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67 197,6 zł do 26 879 997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie tym kary łącznie. Oprócz sankcji karnych grzywny w wysokości od 11 120 zł do 44 780 000 zł lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające nielegalne gry hazardowe oraz posiadające automaty wbrew przepisom muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Postępowanie prowadzone przez zachodniopomorską KAS pozwoli ustalić organizatorów nielegalnego hazardu - przekazali przedstawiciele służb.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie