Umowa podpisana – powstanie nowe połączenie rowerowe Przyjezierze–Moryń!
W ramach realizacji przedsięwzięć partnerskich IT Powiatu Gryfińskiego podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Gryfińskim a Województwem Zachodniopomorskim dotycząca dofinansowania budowy drogi rowerowej na odcinku Przyjezierze – Moryń.
- W imieniu Powiatu Gryfińskiego umowę podpisali Starosta Gryfiński Ewa Dudar oraz Wicestarosta Roman Michalski, natomiast Województwo Zachodniopomorskie reprezentował Marcin Łapeciński - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego
Inwestycja realizowana jest w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego oraz partnerstwa IT Powiatu Gryfińskiego, które zostało utworzone dzięki współpracy Powiatu Gryfińskiego i sześciu gmin naszego powiatu. Wspólne działania samorządów pozwalają na skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych i realizację ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć - komentuje Ewa Dudar.
Zakres zadania obejmuje budowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi rowerowej, dzięki któremu Moryń zyska bezpośrednie połączenie z Trasą Pojezierzy Zachodnich.
- To inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo rowerzystów, zwiększy dostępność atrakcyjnych szlaków turystycznych oraz wzmocni potencjał turystyczny południowej części powiatu. Dofinansowanie ze środków Województwa Zachodniopomorskiego Pomorze Zachodnie wynosi 85% kosztów inwestycji, a realizację robót zaplanowano na III i IV kwartał bieżącego roku. To kolejny przykład skutecznej współpracy samorządów na rzecz rozwoju infrastruktury i podnoszenia jakości życia mieszkańców Powiatu Gryfińskiego - informuje Starostwo Powiatowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze