Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Jeżdżą mimo cofniętych uprawnień. Policja zatrzymała trzech w tydzień!

W ostatnich tygodniach trwa „czarna seria” kierowców, którzy wsiadają za kółko bez uprawnień. Opisujemy takie zdarzenia w każdy wydaniu gazety i co kilka dni za pośrednictwem portalu...

Reklama

Nie inaczej będzie dzisiaj. Tylko w ciągu minionych siedmiu dni policjanci zatrzymali bowiem trzech mieszkańców powiatu gryfińskiego, którzy nie robili sobie zbyt wiele z postanowień sądów.

W piątek 28 października w Chojnie wpadł 35-latek prowadzący pojazd marki BMW.

- O godzinie 19.20, przy ul. Dworcowej policjanci z tamtejszego komisariatu ujawnili, że posiada on dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Myśliborzu oraz Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód - mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Kolejne tego typu zdarzenie również miało miejsce w Chojnie.

- W środę 2 listopada, ok. godz. 19.30, przy ul. Żółkiewskiego, w trakcie kontroli drogowej pojazdu osobowego marki Citroen, policjanci ujawnili, że 53-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – mówi rzecznik Jakub Kuźmowicz.

Dzień później natomiast, w Mielenku Gryfińskim, ok. godz. 22.45 doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

- Patrol policji, który przybył na miejsce zdarzenia, poddał badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 34-letniego mieszkańca powiatu gryfińskiego. Wynik to 0,97 mg/l, czyli ponad dwa promile. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód – czytamy w policyjnej notce.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie