Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Gorąco w radzie. Przewodniczący nie chce pokazać projektu uchwał

Przewodniczący Rafał Guga próbuje zwołać na jutro (16.04) nadzwyczajną sesję rady miejskiej. Prawdopodobnie chodzi o wprowadzenie możliwości zwolnienia z podatków w czasie epidemii. Nie wiadomo jednak dlaczego wnioskodawcy – radni Koalicji Obywatelskiej – nie chcą pokazać swojego wniosku, ani projektu uchwał burmistrzowi oraz radnym z Prawa i Sprawiedliwości, a także Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej

Reklama

Rozmawialiśmy przed chwilą z radnymi GiS oraz PiS, którzy nie kryją swojego oburzenia takim postepowaniem. Owszem, nie wykluczają poparcia wprowadzenia ułatwień dla przedsiębiorców (o ile takie projekty zamierza przedstawić KO), ale dziwią się dlaczego nie są one im przedstawiane wcześniej. Jak mówią, powinni mieć czas, aby się z nimi zapoznać. Podobne zniesmaczenie jest u burmistrza, któremu przewodniczący również nie chce pokazać projektów, mimo, że do początku pierwotnie planowanej sesji zostało niespełna 23 godziny. Jak przekazali nam radni, podobno R. Guga zakazał pracownikom Biura Obsługi Rady w UMiG udostępniania wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji i projektów uchwał innym radnym i burmistrzowi.

- Odebrałem maila z informacją o zwołaniu nadzwyczajnej sesji wczoraj ok. godz. 14.00. Gdybym tego nie zrobił, nie wiedziałbym o planach jej zwołania. To sytuacja bez precedensu. Jak to się ma do deklaracji radnych Koalicji Obywatelskiej o chęci współpracy? Niedawno taką na waszych łamach składał Rafał Guga, a teraz nie chce przekazać nam wcześniej projektów uchwał – mówi w rozmowie z nami Marcin Para, przewodniczący GIS.

Radni GIS i PiS podkreślają, że przewodniczący Guga nie tylko nie chce udostępnić im materiałów, ale również nie poinformował ich o trybie w jakim przeprowadzona miałaby być sesja. Przyznają, że w ich klubach są osoby w grupie ryzyka, więc chcieliby znać wcześniej w jaki sposób odbyć mają się obrady (w trybie zdalnym czy w sposób tradycyjny?) – ale takiej informacji nie otrzymali.

Wysłaliśmy pytania do przewodniczącego rady.

Obszerny artykuł na ten temat opublikowany zostanie w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie