Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Ewakuują osoby z terenu, przy którym znaleziono niewybuch [MAPKA]

Na terenie Osinowa Dolnego numer 50 znalezione zostały dwa pociski moździerzowe z II wojny światowej. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Cedyni zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu

Reklama

Działania związane z usunięciem niewybuchu będą odbywały się w środę 25 maja od godziny 7.00 i planowane są do godziny 9.00 z możliwością przedłużenia.

- W tym czasie nie będzie możliwości przebywania w strefie bezpośredniego zagrożenia oraz obowiązuje zakaz poruszania się w strefie niebezpiecznej. Zamknięte zostaną drogi i most graniczny na Odrze oraz nie będzie możliwość przejazdu przez Osinów Dolny - poinformowały władze gminy, informując jednocześnie, że policja i OSP Cedynia oraz zarządca Dróg Wojewódzkich będą zabezpieczać ruch pojazdów i osób na terenie Osinowa Dolnego.

W działaniach będą brały udział: służby policji, żandarmerii wojskowej, jednostka saperów, pięć jednostek ochotniczej straży pożarnej z Cedyni oraz służby medyczne.

- Sekcja Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku poinformowała policję niemiecką o zaplanowanych czynnościach oraz poprosiła o pomoc w zabezpieczeniu mostu i poinformowaniu ludności po stronie niemieckiej - dopowiada burmistrz Zarzycki.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie