Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Gdzie skrywa się gryfiński SMOK?

Najsłynniejszym smokiem w Polsce jest smok WAWELSKI. Zazwyczaj zaglądamy do jego jamy, podczas zwiedzania Krakowa. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że patrzymy ŚMIERCI w oczy.

W Gryfinie nie widziałem smoka ani nawet jego jamy. Jednak to nie znaczy, że go tu nie ma. Zwłaszcza w zimie CZUĆ jego obecność niemal wszędzie. Trujące wyziewy świadczą o tym, że czai się w pobliżu. Tajemnicza ŚMIERDZĄCA MGŁA unosi się nad miastem i okolicznymi wioskami. Jest wszędzie: w Gryfinie, Daleszewie, Widuchowej. Jeżdżąc rowerem zauważyłem, że im mniejsza miejscowość, tym owa mgła jest gęstsza. Przenika do naszych PŁUC pęcherzyk po pęcherzyku. Powoduje kaszel, trudności z oddychaniem, zadyszkę, drapie w gardle.

Smok zabija skrycie, ale bezlitośnie. Rocznie umiera w ten sposób może nawet setka mieszkańców powiatu gryfińskiego. Najbardziej narażone są dzieci bawiące się na podwórzu oraz schorowani staruszkowie. Bestia DUSI swoją ofiarę i natychmiast rozpływa się w powietrzu. Nikt nie podnosi alarmu. Nikt nie wzywa pomocy.

Łudzimy się, że akurat nam samym smok pozwoli żyć w spokoju. Staramy się zachowywać normalnie. Codziennie dojeżdżamy SAMOCHODEM do pracy, nawet jeżeli mamy do przebycia co najwyżej pięćset metrów. Z powodu ocieplenia klimatu mrozu i śniegu prawie nie ma (te zjawiska pogodowe są już tak niespotykane, że ich wystąpienie poprzedzają alerty IMGW), ale iść się nie chce. Jeśli jeździmy do Szczecina, to przecież nie autobusami, bo te są NIEPRESTIŻOWE, spóźnione albo zlikwidowane. Gdzieś jednak trzeba zaoszczędzić na paliwo do zżerających je potworów. W domowych piecach palimy więc najtańszym węglem, ŚMIECIAMI, starymi meblami, „wszystkim oprócz opon”.

Życie to nie bajka. Smoki nie istnieją. W płucach każdego z nas skrywa się co najwyżej gryfiński … SMOG. Możemy zatem odetchnąć z ulgą, usiąść spokojnie przy drinku, podkręcić kaloryfer na full i otworzyć okno, aby przewietrzyć napiętą atmosferę.

Wydawca nie odpowiada za treść w blogach. Odpowiedzialność za opublikowaną treść ponosi wyłącznie autor danego bloga. W przypadku opublikowania treści sprzecznych z prawem lub zasadami współżycia społecznego, administrator prosi o kontakt pod adresem: [email protected]

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie