Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Zwiedzili na rowerach miejsca lokalnej pamięci

Podczas tegorocznej majówki miał miejsce również VIII edycja rajdu rowerowego "Szlakiem Pamięci Narodowej". Prezentujemy relację napisaną przez organizatora

Reklama

Tym razem ponad 140 rowerzystów wyruszyło z Kłosowa o godz. 11.00, by przejechać 33-kilometrową trasę z malowniczymi widokami ziemi mieszkowickiej.

Trasa rajdu przebiegała od Kłosowa przez Kurzycko, Mieszkowice, Gozdowice, Czelin, Kurzycko i meta w Kłosowie na placu integracyjnym, gdzie czekał ciepły posiłek przygotowany przez sympatyczne i zawsze pomocne „Kłosowianki.

W naszym rajdzie wzięli udział goście z Ukrainy, którzy mieszkają w CKW Szafir w Moryniu, było to dla nich ogromne wydarzenie, mieli okazję przepłynąć promem a także odwiedzić Muzeum w Gozdowicach. Po złożeniu kwiatów pod pomnik Sapera w wyruszyliśmy do pięknego Czelina pod Słup Graniczny, tam również złożyliśmy wiązankę kwiatów.

Następnie wszyscy w dobrych nastrojach udaliśmy się do gościnnego Kłosowa, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które ufundował Mariusz Sikora - dyrektor wydziału Bezpieczeństwa i Informacji niejawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Był pyszny obiad oraz ognisko. Trzeba przyznać , że po okresie pandemii frekwencja dopisała. Wszyscy pokonali trudy rajdu i z uśmiechem dotarli na metę do Kłosowa. Wszystkich miłośników rajdu zapraszamy za rok!

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie