Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Związkowcy walczą o wzrost płacy zasadniczej

Chociaż nie ma już Zespołu Elektrowni Dolnej Odry, a Elektrociepłownia PGE przy ul. Gdańskiej w Szczecinie jest już odrębnym od Nowego Czarnowa bytem, to wciąż pracują w niej gryfinianie, a także osoby wchodzące w skład związków zawodowych z Nowego Czarnowa. Obecnie trwają rokowania w ramach sporu zbiorowego, dotyczącego wzrostu płacy zasadniczej o 15,9%.

Reklama
Reklama

- W związku z brakiem postępów i konkretnych propozycji w rozmowach dotyczących regulacji płac w 2023 roku ze strony Pracodawcy jak i Zarządu PGE EC S.A. działając w imieniu i na rzecz pracowników PGE Energia Ciepła S.A. Oddział w Szczecinie […] niżej podpisane organizacje związkowe żądają wzrostu płacy zasadniczej dla pracowników oddziału od dnia 1 stycznia 2023 r. w wysokości 15,9% - to fragment pisma wysłanego 1 lutego do Wojciecha Sobczaka, dyrektora oddziału PGE Energia Ciepła w Szczecinie, podpisanego przez przedstawicieli trzech związków zawodowych z Dolnej Odry: Romana Michalskiego (MZZ PRC), Sławomira Olszewskiego (MOZ NSZZ Solidarność ’80) oraz Władysława Semczyszyna (ZZiT).

Po 22 dniach doszło do pierwszej tury rokowań w ramach prowadzonego sporu zbiorowego.

- Strona pracodawców przedstawiła swoje propozycje, które niestety nie spełniają naszych żądań sporowych. Strona związkowa podtrzymała swoje żądania tj wzrost płacy zasadniczej o 15,9% - poinformował R. Michalski.

Spotkanie szefów związków zawodowych z załogą EC Pomorzany zaplanowano na 24.02 (piątek) w godz. 13.30-14.30 (sala IOS).

Reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Cooler

  Cooler

  (109 komentarzy) 5 0

  Jak firmy padają, to przewodniczący związków gaszą światło i zamykają bramę...

  Odpowiedz Zgłoś
 2. Albercik

  (29 komentarzy) 4 0

  O, pan Michalski się pojawił. Szkoda że nie wyszedł ze związkowcami do pani z Platformy Obywatelskiej

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie