Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zupełnie nowy KPR przystępuje do ligi. W sobotę przyjedzie beniaminek

- Wszyscy są gotowi do gry – mówi trener Bartosz Jurkiewicz. Jego PGE KPR Gryfino w sobotę zainauguruje rozgrywki 1.ligi sezonu 2022/23. Mecz odbędzie się nietypowo, bo o godzinie 16.00

Reklama

„Nasza grupa” 1.ligi skurczyła się w porównaniu do poprzedniego roku. Zamiast dwunastu, wystąpi w niej zaledwie dziesięć drużyn. W stawce zabraknie Mazura Sierpc, rezerw SMS-ów z Płocka i Kwidzyna oraz KPR-u Elbląg, który niedawno wycofał się z ligi. Ich miejsce zajmą dwie nowe ekipy: beniaminek z Iławy oraz spadkowicz z Grudziądza.

Zmienił się także zespół z Gryfina.

- Udało się zastąpić tych, którzy odeszli wiosną, ale potrzeba będzie czasu na zgranie. W składzie znajduje się wielu młodych zawodników. Zmienił się charakter tej drużyny. Wszystko zostanie ułożone od nowa – mówił przed tygodniem Bartosz Jurkiewicz.

Dlatego dla trenera PGE KPR tak ważne były mecze sparingowe: wyjazd na memoriał do Nowej Soli, spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin, czy sobotni test-mecz ze Spartą Oborniki.

- Wszystkie nasze spotkania w okresie przygotowawczym pokazały, że mowa o całkiem nowym zespole w porównaniu do poprzedniego sezonu. Odeszło co prawda tylko trzech zawodników, ale każdy z nich był kluczową postacią drużyny. Teraz pierwsze skrzypce zagrają młodzi, którzy nie mieli zbyt wiele okazji grać ze sobą na parkiecie. W tamtych rozgrywkach istniał trzon zespołu. Wymienialiśmy po 2-3 zawodników, więc KPR nigdy nie grał w lidze w takim składzie, w jakim zainaugurujemy nowe rozgrywki – tłumaczy Jurkiewicz, dodając, że niesie to za sobą pewne „konsekwencje”.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie