Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zrobili to! Michał i Jolanta w finale Igrzysk Paraolimpijskich! [WIDEO]

Foto: Polski Komitet Paraolimpijski
Foto: Polski Komitet Paraolimpijski

W nocy rozegrane zostały repasaże parawioślarskich dwójek mieszanych. Szczecińska para, w której pływa zawodnik z Żelechowa (gmina Widuchowa) zajęła drugie miejsce i wystąpi w jutrzejszym finale A. Oznacza to, że Michał Gadowski i Jolanta Majka powalczą o olimpijski medal!

Reklama
Reklama

- FINAŁ A jest nasz. Po nieprawdopodobnej walce zrobiliśmy to! - napisał na Facebooku trener Tomasz Kaźmierczak.

Radość była tym większa, że mało brakowało, a marzenia o olimpijskim podium skończyłyby się na repasażach. Po pokonaniu około 700 metrów polska dwójka zatrzymała się w miejscu, tracąc świetną, drugą pozycję.

- Biało-Czerwoni płynęli bardzo pewnie, ale w środkowej części dystansu Michał popełnił błąd, co wybiło z rytmu naszych wioślarzy i skutkowało sporą stratą do pierwszych dwóch osad. Na szczęście polscy paraolimpijczycy nigdy się nie poddają - skomentował ich trener.

Gadowski i Majka rozpoczęli pościg. Zgodnie z przepisami, z każdego z dwóch repasaży, do finału promowano tylko dwie osady. Walka o miejsce w finale trwała do samego końca. Jeszcze na 500 metrów przed metą Polacy mieli pótorej sekundy straty do Australijczyków.

Jola i Michał wspaniale odrobili jednak dystans i po świetnym finiszu zajęli drugą lokatę. Rywali z Antypodów wyprzedzili o niespełna sekundę, zyskując rewelacyjny czas. Dość napisać, że Holendrzy, którzy wygrali wyścig, zakręcili się wokół rekordu świata!

To niezła zapowiedź jutrzejszego finału. Został zaplanowany w niedzielę na godzinę 4.30. Obejrzeć zawody na żywo można w aplikacji paralympic live (do pobrania w AppStore), bądź podczas retransmisji w TVP Sport o godzinie 8.30.

Dzisiejsze repasaże można obejrzeć TUTAJ. Wspomniany błąd, po którym rozpoczął się znakomity pościg Michała i Joli, rozpoczyna się po piątej minucie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie