Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zostań herosem drużyny SuperW!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki podczas ubiegłorocznego finału
Wolontariusze Szlachetnej Paczki podczas ubiegłorocznego finałuAutor: Zbigniew Włodarczyk

Do finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki jeszcze daleko, jednak przygotowania już się rozpoczynają. Obecnie poszukiwani są wolontariusze, którzy chcą nieść pomoc potrzebującym i przeżyć przy tej okazji niesamowitą przygodę!

Reklama

W poprzednim roku 19 wolontariuszy wraz z pomocnikami pomogło 35 rodzinom z naszego regionu. Wartość zebranych darów opiewa na kwotę ponad 112 tysięcy złotych.

- Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii wspaniałej drużyny, do której zapraszamy. 10 wolontariuszy z poprzedniej edycji zadeklarowało się, że ponownie chce pomóc. Oprócz tego już 7 nowych osób zgłosiło chęć zostania wolontariuszem. Im więcej nas będzie, tym większej liczbie rodzin pomożemy – mówi Małgorzata Pokrzykowska, która ponownie została liderem Szlachetnej Paczki w naszym regionie.

W przyszłym tygodniu odbędzie się zebranie informacyjne dla nowych herosów drużyny SuperW. Szlachetna Paczka Rejon Gryfino i okolice działa w trzech gminach: Gryfino, Banie i Stare Czarnowo. Każdy nowy wolontariusz to szansa na dotarcie do kolejnych potrzebujących. Aby zostać wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat. Nie oznacza to, że młodsze osoby nie mogą wspomóc Szlachetnej Paczki. Mogą one zostać wolontariuszami wspomagającymi. Kandydaci na SuperW mogą się zgłaszać do 30 września. By dołączyć do drużyny, wystarczy wejść na stronę http://www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, po czym odbędzie się dalsza część rekrutacji. Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w dniach 8-9 grudnia.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie