Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zorganizują trzecią edycję Jarmarku Cysterskiego

- Gmina Stare Czarnowo wesprze działania z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2023 roku. Dotacja na organizacje III Jarmarku Cysterskiego trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Czarnowie - przekazał tamtejszy magistrat

Reklama

W ramach przyznanej dotacji, w kwocie prawie 5,5 tys. zł, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Czarnowie zorganizuje trzecią edycję Jarmarku Cysterskiego w Kołbaczu.

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 3 czerwca 2023 roku. Jest to cykliczna impreza plenerowa, wznowiona po trzyletniej przerwie z powodu sytuacji pandemicznej.

- Celem imprezy jest przybliżenie kultury i historii naszej gminy oraz regionu, tradycji kulinarnych, wzmocnienie więzi pomiędzy mieszkańcami, dzielenie się pomysłami i przepisami - mówi wójt Marzena Grzywińska.

W programie zaplanowano szereg atrakcji. Wystąpi szkolny chór "Con Amore" i najmłodsze dzieci z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Grupa rekonstrukcyjno-historyczna Mohort przeprowadzi warsztaty historyczne „Z pasji do historii” a w ramach promowania zdrowego stylu życia zorganizowany zostanie pierwszy bieg cysterski.

- Jarmark jest kontynuacją wcześniejszych przedsięwzięć cieszących się zainteresowaniem oraz zaangażowaniem społeczności lokalnej i szkolnej w Zespole Szkół w Kołbaczu oraz okolicznych firm. Będzie to integracyjny jarmark dla dzieci, rodziców, mieszkańców gminy oraz regionu - dopowiada wójt gminy Stare Czarnowo.


 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie