Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Znamy budżet PGE KPR. "Więcej niż w 2.lidze"

PGE KPR Gryfino przygotował się do gry w 1.lidze nie tylko pod względem sportowym. Liczba partnerów biznesowych, którzy wspierają naszych szczypiornistów, prezentuje się imponująco. KPR może stanowić przykład dla innych klubów z powiatu, zwłaszcza, że w gronie sponsorów znalazły się nie tylko firmy o lokalnym zasięgu

Reklama

- Nasz budżet w 1.lidze nie będzie niższy niż dotychczas – zaznaczali członkowie zarządu KPR i słowa dotrzymali.

Wprawdzie nie obyło się bez strat, w tym odejścia sponsora tytularnego i związanych z nim podwykonawców, lecz działacze z Gryfina zdołali zapełnić tę lukę. Z nadwyżką.

- W 2.lidze nasz budżet wynosił około 300 tysięcy złotych. Teraz oscyluje w granicach 350-380 tysięcy – zdradza Jakub Blejsz, który występować będzie w potrójnej roli: zawodnika, działacza i sponsora.

Wprawdzie nie jest już szefem Blejkanu, lecz na koszulkach znajdzie się logo jego nowej firmy („Technologie Bezwykopowe – Jakub Blejsz”). Do finansowania klubu udało mu się namówić też przedsiębiorstwa, z którymi współpracuje. Mowa m.in. o Rodus (zajmuje się budową oraz renowacja sieci wodociągowych i kanalizacyjnych), czy P&T. Zaprawy Techniczne. Partnerem KPR został ponadto BIKTL Latawiec Konsulting.

- To firma mojego byłego wspólnika, Tomasza Latawca, która zajmuje się doradztwem gospodarczym. Gdy Blejkan przestał finansować KPR, obiecałem, że zapełnię tę lukę i udało się – mówi Blejsz.

Największą zdobycz stanowi jednak nawiązanie współpracy z Polimexem Mostostal, który buduje bloki gazowe na terenie Dolnej Odry oraz z Polską Grupą Energetyczną. Jak przyznają działacze, PGE dała klubowi zdecydowanie największe fundusze.

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie