Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Znalazł przyjaciół w Sobieradzu

6 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Sobieradzu odbyła się niecodzienna impreza. Swoje osiemnaste urodziny wraz z mieszkańcami wsi i gośćmi z Gryfina świętował Marcin Galiński.

Reklama

Ten młody mieszkaniec Szczecina od urodzenia choruje na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę. Na całym świecie zmaga się z nią jedynie niespełna 200 osób, a w Polsce jedynie Marcin.

- Kilka lat temu obejrzałam program telewizyjny, którego bohaterem był Marcin – wspomina Danuta Świderek, inicjatorka akcji pomocowej. – Bardzo mnie wzruszył i postanowiłam poznać chłopca i jego mamę, spróbować im pomóc. Sama niewiele jednak mogłam zrobić. Postanowiłam uwrażliwić młodych ludzi z naszej niewielkiej miejscowości na nieszczęście innych, że warto im pomagać – dodaje.

Urodziny Marcina zbiegły się z popularnym świętem mikołajek. I stąd właśnie pomysł, by tego dnia zorganizować imprezę, której głównym bohaterem będzie ten młody człowiek.

- Na mój apel odpowiedziały władze miasta i mieszkańcy gminy, nauczyciele i wychowankowie okolicznych szkół i przedszkoli oraz drobni przedsiębiorcy – kontynuuje sołtys Sobieradza.

Cały dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie Marcina.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę i w ten sposób przyczynili się do pomocy naszemu przyjacielowi – kończy Danuta Świderek, instruktor Świetlicy Wiejskiej w Sobieradzu.

Dwa dni temu reportaż z przedsięwzięcia pokazał szczeciński oddział TVP. Można go obejrzeć na stronie: http://szczecin.tvp.pl/18167942/221214

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie