Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

„Znaczki niepodległości” w Moryniu

Z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Regionalne „Dolne Zakole” w Moryniu przygotowało niezwykłą wystawę. Obejrzeć ją będzie można w najbliższy piątek oraz sobotę

Reklama

To będzie frajda nie tylko dla fanów znaczków, ale również historii naszego kraju. Rzecz tyczyć będzie się bowiem wystawy znaczków polskich z lat 1914-1946.

- Ekspozycja „Niepodległa Poczta Polska” upamiętnia odzyskanie niepodległości i ukazuje walory filatelistyczne wydane przez Poczty Wojskowe i Obozowe, Organizacje Bojowe, Fundacje Społeczne oraz Getta. Prezentowane znaczki. w ówczesnych czasach. były często drukowane i przedrukowywane pod zagrożeniem życia wydawców – mówią organizatorzy, dodając, że patriotyczna treść znaczka narażała również kurierów rozprowadzających i urzędników pocztowych, którzy w urzędach zaborców i okupantów pracowali też na rzecz Niepodległej Polski.

- Zaprezentowane na wystawie zbiory znaczków polskich wraz z ich opisami wzbogacą państwa wiedzę o historii znaczka polskiego podczas zaborów i okupacji – mówią członkowie „Dolnego Zakola”.

Znaczki oglądać będzie można w piątek 11 listopada oraz w sobotę 12 listopada, przy ul. Dworcowej 12b w Moryniu, w godzinach od 11.00 do 21.00. Wstęp bezpłatny.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie