Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem

- Z żalem, ale i nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informuję, że dziś w nocy odszedł ks. kan. Marek Piotrowski, Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku Zdroju. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie - za pośrednictwem fejsbuka poinformowała parafia

Reklama

To czwarty przypadek śmierci kapłana związanego z naszym regionem, odnotowany w październiku. Wcześniej informowaliśmy o odejściu ks. Zenona Macha z Bań, ks. Tadeusza Giedrysa z Lubanowa oraz ks. Bronisława Lose, duchownego z Barlinka, który w przeszłości pełnił posługę w Gryfinie i wspomnianej wsi w gminie Banie.

Ksiądz Marek Piotrowski trafił w weekend do szpitala z pozytywnym testem na koronawirusa. W grudniu świętowałby 35 rocznicę święceń.

- Dzisiaj o godz. 19.00. w naszej świątyni ks. Włodzimierz Koguciuk odprawi Mszę św. w intencji dziś w nocy zmarłego ks. Proboszcza. Po Mszy nabożeństwo różańcowe. Zgodnie w wytycznymi sanitarnymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 55 osób, zachowując odstęp 1,5 m, w maseczkach. Przypominamy również o konieczności dezynfekcji rąk - poinformowała parafia z Trzcińska.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie