Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Złapany na gorącym uczynku

Dobre serce młodego mieszkańca Gryfina kosztowało go utratę całego portfela. Tylko dzięki szybkiej reakcji patrolu policji, zuchwałego złodzieja udało się natychmiast złapać.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Młody gryfinianin został zaczepiony przez 34-letniego mężczyzny, który poprosił go o złotówkę pożyczki. Gdy ten wyjął portfel, napastnik wyszarpnął mu go i uciekł. Właściciel rzucił się w pogoń. Całe zdarzenie zaobserwowali policjanci, którzy patrolowali okolicę.

- Funkcjonariusze zatrzymali obydwóch mężczyzn. Po chwili okazało się, że jednym z nich był niedoszły złodziej – mówi Bogumił Prostak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Zatrzymanym okazał się Paweł K. który po wyjaśnieniu został doprowadzony na komisariat i osadzony w areszcie. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości, alkomat wykazał 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży portfela wraz z pieniędzmi i dokumentami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik gryfińskiej policji.

O zdarzeniu piszemy w bieżącym numerze Gazety Gryfińskiej.


Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie