Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Zespół zarządzania kryzysowego działa w sprawie skażenia Odry

Autor: dost./ UMiG

Poniżej umieszczamy komunikat, jaki przesłały nam służby informacyjne Urzędu Miasta i Gminy Gryfino.

Reklama

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn zwołał w środę (10.08) gminny zespół zarządzania kryzysowego, w związku z informacjami o zanieczyszczeniu rzeki Odry na Dolnym Śląsku.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, weterynaryjnych, jednostek Gminy Gryfino, środowisk sportowych i wędkarskich.

Gmina Gryfino na bieżąco monitoruje sytuację, oczekując na oficjalne komunikaty instytucji odpowiedzialnych za stan wód śródlądowych. Będą one na bieżąco publikowane w gminnych kanałach informacyjnych.

Mając powyższe na uwadze, mieszkańcom rekomenduje się ograniczenie aktywności związanej z wędkarstwem, żeglarstwem, kąpielami w rzece itp.

Prosimy o informowanie (numer alarmowy Straży Miejskiej 986) o stwierdzonych przypadkach śnięcia ryb lub innych niepokojących zjawiskach, mogących wskazywać na nagłe pogorszenie się stanu wody w rzece.

Dost. UMiG Gryfino

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. oko

    (5 komentarzy) 1 2

    Nie słyszałem aby dzialal powiatowy sztab antykryzysowy w tej sprawie?! Jaki urlopik? Czy kolejne słodkie zdjęcia z rozdawania publicznej kasiorki?

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie