Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Zerwany dach domu w Sosnowie

Autor: OSP Banie

Poniżej publikujemy komunikat strażaków z OSP Banie.

Reklama

W dniu 17.01.2022 r. po godzinie 9:30 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia w miejscowości Sosnowo. Z uwagi na nieprecyzyjne informację przekazane podczas zgłoszenia do dyspozytora numeru 112, strażacy nie byli poinformowani jaki jest to rodzaj budynku. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, niestety potwierdziły się nasze przypuszczenia. Silnie wiejący wiatr zerwał całkowicie dach na budynku mieszkalno-gospodarczym.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozbiórki pozostałych belek drewnianych zagrażających życiu ewentualnych osób trzecich. Następnie strażacy po dostarczeniu przez pracowników Urzędu Gminy Banie plandek przystąpili do odgruzowania stropu nad częścią mieszkalną i zabezpieczenia budynku przed ewentualnym deszczem wcześniej wspomnianymi plandekami.

Kolejnym zadaniem dla zastępów była rozbiórka jednej ściany szczytowej, po tym jak swoje czynności na miejscu zakończyła Inspekcja nadzoru budowlanego.

W działaniach udział wzięły następujące siły i środki. OSP Banie, OSP Dłusko Gryfiński, KP PSP Gryfino, Urząd Gminy Banie, Inspekcja Nadzoru Budowlanego.

Reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Cooler

  Cooler

  (10 komentarzy) 1 0

  Gdyby Inspekcja nadzoru budowlanego nie siedziała w biurach tylko ruszyła "siedzenia", to by 50% zamieniła w pustostany. Obok stoją budynki już częściowo bez dachu i jest ok...dopóki komuś na łeb się nie zawalą...a to przecież większość z przed wojny i nigdy nie remontowane z co dopiero zgodne z prawem budowlanym.

  Odpowiedz Zgłoś
 2. Rzeźnik1

  Rzeźnik1

  (23 komentarze) 1 0

  Nie trzeba szukać w Lubanowie. Centrum górki, dom pani Siarkiewicz. Stoi, straszy, a zaraz runie. W środku koczują bezdomni.

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie