Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Zbierają zapisy na kajakową wyprawę po Międzyodrzu

Na koniec miesiąca zaplanowano nie tylko rowerową grę terenową. Dzień wcześniej, w sobotę 25 września, odbędzie się kajakowa wyprawa na Międzyodrze

Reklama

- Popływamy trochę po Międzyodrzu i trochę po Ciepłym Kanale, do ujścia Tywy. Mało kto wie gdzie ono jest i jak bardzo arcyciekawa jest to rzeka - mówią organizatorzy, którzy pierwotnie mieli nieco inne plany.

- Mieliśmy w planie zrobienie 16 km kajakiem z Żabnicy do Gryfina, przez tzw. Podkowę. Niestety, kanał przez który mieliśmy płynąć jest zarośnięty na całej szerokości. Żeby przedostać się przez niego trzeba wyjść z kajaka i go przenieść lądem. Zdajemy sobie sprawę, że to dla wielu chętnych może być zbyt ekstremalne, a zorganizowana wyprawa ma być jednak dobrą zabawą przede wszystkim, stąd decyzja o innej trasie, ale takiej na której nie byliśmy jeszcze nigdy - komentują.

Spływ odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 9:00. Cała trasa liczyć będzie około 10,5 km (czas pływania ok. 3h). Jak mówią znawcy, poziom trudności to 2 w skali 10 punktowej. Cena za kajak to 50,00 zł.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie) w godzinach 9:00-17:00.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie