Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zasadzili już łącznie.... 30 000 krokusów w parku [GALERIA]

CEBULove 2022 „Mam wpływ na moje środowisko”- kolejny dzień akcji ekologicznej tym razem odbywał się z uczestnikami Dziennego Domu Senior+ w Gryfinie

Reklama

- Seniorzy biorą udział w akcji od samego początku, dzieląc się swoim doświadczeniem ogrodniczym. Wspólnie stworzyliśmy kolejną krokusową przestrzeń - przekazali organizatorzy z gminy.

To nie pierwsza odsłona akcji. Nie tak dawno pisaliśmy o sadzeniu kwiatów przez gryfińską młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie i dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka (grupa Pszczółek). W ostatnich dniach w działania włączyli się też studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Fundatorem cebulek jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie. Przypominamy, że w tym roku posadziliśmy aż 10 200 krokusów. Łącznie podczas wszystkich akcji (3 edycje) w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie w ramach krokusowej rewolucji posadziliśmy ok. 30 000 cebul szafranu - przypominają władze gminy.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie