Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Zaproponował radnym, aby pomogli dzieciom. Ale jego prośby pozostały bez echa

Autor: Tomasz Obacz

Współorganizator bożonarodzeniowej zbiórki przyborów szkolnych dla podopiecznych Domu Polskiego w Samborze zaproponował podczas sesji, aby obecnie na sali obrad (m.in. radni) dorzucili się do akcji. Ale nie spotkało się to z jakimkolwiek odzewem. Mimo tego, organizatorzy świetnie sobie radzą i mają już na koncie ok. 3000 zł. Akcję przedłużają do 5 stycznia i informują, jak można się do niej dołączyć.

Reklama

Z inicjatywą wysłania paczek z przyborami szkolnymi dla dzieci w ukraińskim Samborze, skąd pochodzi wielu pionierów Gryfina, wyszły: Gryfiński Ruch Patriotyczny, Kluby Gazety Polskiej w Gryfinie, Młodzież Wszechpolska, sklep Zenit i Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć.

Aby zakupić materiały szkolne, gromadzą pieniądze, ale także przybory potrzebne dla uczniów, jak podkreślają, tylko nowe. Akcja początkowo miała trwać do 22 grudnia, ale przedłużono ją do 5 stycznia. Do tego czasu można przynosić datki lub rzeczy do sklepu Zenit.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej kpt. Grzegorz Węgrzyn złożył życzenia obecnym na sali radnym i władzom miasta. Jednocześnie wykorzystał moment, aby zachęcić ich do przyłączenia się do ich zbiórki.

- Do tej pory zostały zebrane przybory szkolne na ponad 3 tysiące złotych. Pozostanie nam tylko później zamówić kuriera, który zawiezie je do Przemyśla, skąd zostaną przetransportowane do Sambora. No i powiem tak… Trochę zaczepnie. Może byście się państwo dorzucili? – powiedział z mównicy.

Ciekawiło nas, czy był jakikolwiek odzew ze strony zgromadzonych. Skontaktowaliśmy się więc z kapitanem dzień po sesji. Ale jak się okazało, nikt ze zgromadzonych nie poinformował go o przyłączeniu się do zbiórki.

- Ale i tak świetnie sobie radzimy – dodał G. Węgrzyn.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie