Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Zapraszają na Wigilię nad Odrą

Okres świąteczny to szczególny czas. W świątecznym nastroju, przy wigilijnym stole zgromadzimy się w Mescherin. W specyficzny świąteczny nastrój wprawi wszystkich zachwycający koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Klary Gmiter.

Reklama

W małym Ewangelickim Kościółku w Mescherin "Cicha noc” już po raz szósty zabrzmi w dwu językach. Razem z Klarą zaśpiewają Polacy z miejscowości przygranicznych i Niemcy z Landkreis Uckermark

Intencją organizacji tego typu spotkania jest przybliżenie naszym sąsiadom tradycji celebrowania Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Gości przywita Marta Szuster gospodyni spotkania oraz radna z Mescherin i Marek Brzeziński - prezes Stowarzyszenia Pokolenie Pokoleniom z Gryfina. Posłuchamy dawnej muzyki, obejrzymy film dokumentalny Ingrid Patzke. A młodzież z DPS Nowe Czarnowo uświetni nasze spotkanie wigilijne pastorałkami, natomiast władze z Powiatu i z Gminy Gryfino, a także z Landkreis Uckermark, złożą przybyłym gościom życzenia świąteczne i noworoczne.

Podniosłej atmosferze sprzyjać będą też przygotowane specjalnie w tym celu świąteczne dekoracje oraz smaczny poczęstunek. Wszyscy zebrani podzielą się opłatkiem, życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2020 roku.

Zapraszamy, jak co roku, wszystkich chętnych do naszych przygranicznych sąsiadów na wspólne kolędowanie.

dost. Urszula Łacny

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie