Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zamiast jedenastu grają w… ośmiu

Od sezonu 2021/22 młodzieżowa piłka na Pomorzu Zachodnim zyskała nowe rozgrywki. Kilkadziesiąt juniorskich drużyn przystąpiło do ligi „ósemek”. Wśród nich znajduje się aż sześć ekip z powiatu gryfińskiego

Reklama

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa ZZPN było powołanie do życia alternatywnych rozgrywek juniorskich.

- Wielu klubom trudno jest zebrać kilkunastoosobową kadrę. Mają po kilku młodych piłkarzy, którzy przez to często rezygnują z piłki. Liczymy, że liga „ósemek” przywróci futbol do wielu miejsc w naszym województwie – tłumaczył Maciej Mateńko.

Oferta skierowana była głównie do mniejszych klubów, które narzekały na małą liczbę młodzieży w swoich wsiach i miasteczkach. Takich jak Ogniwo.

- To jedna z najlepszych informacji ostatnich tygodni. W Babinku znów można przyjść i obejrzeć mecz juniorów Ogniwa, co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy – komentuje wiceprezes, Tomasz Dobrowolski.

Podobnie do sprawy podchodzą w Widuchowej.

- To był bardzo dobry pomysł. Wiele klubów, jak nasz, chciało zgłosić juniorów, ale bało się, że z czasem pojawi się problem z ludźmi i kary za walkowery. Teraz łatwiej zebrać skład a same mecze są ciekawsze – ocenia prezes Łabędzia.

Sama liga również jest atrakcyjna. Poza dwoma wymienionymi, w rozgrywkach występują jeszcze Grot Gardno, Odrzanka Radziszewo, Odra Chojna i GKS Kołbacz.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie