Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Zagrali dla Marka Zielonki [FOTO]

Kilkudziesięciu byłych zawodników Marka Zielonki rozegrało mecz w ramach akcji charytatywnej dla swojego trenera. Widownia w gryfińskiej sali zapełniła się po brzegi. Rodzina dziękuje za okazaną pomoc

Reklama

 

Gryfińskie środowisko sportowe po raz kolejny pokazało, iż potrafi zjednoczyć się w trudnych chwilach. Marek Zielonka od kilku lat walczy z nowotworem. W ostatnim czasie ma problem z poruszaniem się. Gdy dowiedzieli się o tym jego byli podopieczni, szybko padła propozycja rozegrania meczu charytatywnego. Zorganizowano go naprędce, ale efekty były wyśmienite.

W minioną sobotę po raz kolejny mogliśmy oglądać akcje Oleszczyszyna z Kluczyńskim i wielu innych byłych szczypiornistów. Choć ich forma z przyczyn naturalnych jest daleka od tej sprzed lat, by ich zobaczyć oraz pomóc Markowi Zielonce, przybyło kilkuset kibiców. Widowiskowy mecz zakończył się remisem, a po nim długo trwały obopólne oklaski zarówno zawodników jak i kibiców. Ich adresatami byli wszyscy zgromadzeni tego dnia w sali, a w szczególności główny bohater, któremu niestety zdrowie nie pozwoliło na przybycie. Po meczu delegacja zawodników odwiedziła trenera Zielonkę.
O meczu także w najbliższym numerze Gazety Gryfińskiej. Wkrótce umieszczony zostanie film z tego wydarzenia


---
Podziękowania od rodziny

Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wspaniałego widowiska sportowego, jakim niewątpliwie był sobotni mecz piłki ręcznej rozegrany przez wychowanków trenera Marka Zielonki, pod hasłem „gramy dla Marka”.

Wychowankowie i sympatycy gryfińskiej piłki ręcznej – dzięki Wam, udała się niesamowita impreza, która jest dowodem wielkiego zaangażowania i chęci niesienia pomocy w potrzebie.

Dziękuję Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfinie, Koleżankom i Kolegom, którzy pomogli w organizacji spotkania oraz wszystkim uczestnikom imprezy.

W tym dniu byliśmy jedną wielką rodziną, która okazała mojemu Tacie ogromne wsparcie w chorobie. Ofiarowana pomoc koleżeńska ułatwi Tacie codzienne funkcjonowanie. Zebrane środki pozwolą na zakup podnośnika kąpielowo-transportowego do podnoszenia, pionizacji i transportu chorego.

Beata Kordowska, córka Marka Zielonki

 

Foto: Kamil Miler
Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie