Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Zagrają 1 stycznia w samo południe

Bracia Łapińscy, Dariusz Buciński, Ryszard i Robert Śliwiński znów zagrają w jednym zespole. Dawne gwiazdy gryfińskiego Energetyka uczczą w ten sposób pamięć Andrzeja Krawczyka.

Reklama

Historia noworocznych meczów oldbojów „Energii” i sędziów z ZZPN-u sięga 1998 roku. Początkowo czysto rekreacyjne spotkanie z biegiem lat na stałe wpisało się do kalendarza  gryfińskich imprez, stanowiąc jedno z jego najważniejszych wydarzeń. Nic więc dziwnego, że pomimo nienajlepszej sytuacji panującej w miejscowej piłce i licznych antagonizmów pomiędzy działaczami Energetyka, a jego dawnymi zawodnikami, osoby związane z klubem za wszelką cenę starają się pielęgnować zapoczątkowaną przed szesnastoma laty tradycję.

- Rozmawialiśmy na ten temat z sędziami i wyrazili gorącą chęć ponownego przyjazdu do Gryfina, by jak zawsze zainaugurować u nas Nowy Rok. Jako byli zawodnicy doszliśmy do porozumienia z działaczami Energetyka i wspólnie organizujemy to spotkanie – potwierdza Ryszard Śliwiński, w przeszłości gwiazda Energetyka, a obecnie grający prezes Polonii Gryfino. Dzięki zakopaniu wojennego topora z włodarzami Energetyka, kibice z Gryfina znów będą mieli możliwość zobaczenia w jednej drużynie takich piłkarzy jak Marcin Mielnik, Dariusz Buciński, Tomasz, Bartek oraz Marcin Łapińscy, jak i wielu innych, którzy przez lata dostarczali nam sportowych emocji. Choćby z tego powodu warto wybrać się w środowe popołudnie na spacer.

- Takie wydarzenie ma miejsce tylko raz do roku i dlatego jest takie ważne. Mamy nadzieję, że kibice licznie przybędą na trybuny – apeluje Śliwiński. Na spore zainteresowanie ze strony fanów liczą także pozostali „oldboje”.

- Zazwyczaj jest tak, że do Gryfina przyjeżdżają ci, którym pozwala na to czas, ale przeważnie są to osoby, które od lat witają Nowy Rok w Gryfinie. Zawsze zabieramy jednak ze sobą kilku nowych, by poczuli atmosferę tego wydarzenia – uznaje Julian Bumbul, kierownik zespołu arbitrów, dodając, że liczy na powtórzenie sukcesu sprzed roku. Spotkania rozpocznie się pierwszego stycznia o godzinie 12.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Sportowej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie