Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Zagłosuj na pomnik dla Floriana Krygiera!

Osoby Floriana Krygiera nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi Pogoni Szczecin. Tym, którzy mieszkają w Szczecinie przypominamy o możliwości zagłosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim na budowę pomnika Floriana Krygiera przed nowym stadionem Pogoni. Cała procedura jest wyjątkowo prosta i zajmie kilka minut

Reklama

Pomnik Floriana Krygiera upamiętnić ma postać wybitnego szczecinianina, twórcy Morskiego Klubu Sportowego Pogoń Szczecin. Oczywiście, aby inwestycja została zrealizowana musi otrzymać jak największą liczbę głosów. Dlatego apelujemy do każdego kibica Pogoni Szczecin o oddanie głosu oraz namówienie do tego pozostałych członków rodziny i znajomych.

--->> Tutaj zagłosujesz na PROJEKT NR 18: https://sbownioski.szczecin.eu/voting/welcome

Głosowanie trwa do 21 grudnia. Oddanie głosu zajmie Ci tylko kilka minut. Warto poświęcić chwilę, aby mieć swój mały wkład w budowę pomnika, oddając tym samym należyty hołd Panu Florianowi. Poniżej grafika, która w przejrzysty sposób wyjaśni w jaki sposób można zagłosować. Co istotne, nie ma już obowiązku meldunku, więc podczas głosowania wystarczy potwierdzić, że jest się mieszkańcem Szczecina.

--->> Tutaj zagłosujesz na PROJEKT NR 18: https://sbownioski.szczecin.eu/voting/welcome

Pomnik

Jednym z 27 projektów ogólnomiejskich w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim jest budowa pomnika Floriana Krygiera. Złożony przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" projekt ma spełniać wiele aspektów. Znajdując się w ogólnodostępnej części stadionu będzie dostępny dla każdego mieszkańca jak i osoby odwiedzającej Szczecin, stanowiąc ciekawą atrakcję turystyczną oraz jednocześnie uzupełniając całość realizowanej obecnie inwestycji. Warto również przypominać postać F. Krygiera najmłodszym pokoleniom i kultywować wartości jakimi Florian Krygier kierował się przez całe życie. Piłka nożna, jako najbardziej popularny sport, przyczynia się także do wzrostu ruchu turystycznego. Historia Floriana Krygiera jest nietuzinkowa i pomnik w uznanym miejscu, pozwoli przybliżyć wielką historię Pogoni i miasta Szczecin, które od zawsze związane jest ze sportem i jego promocją.

Instalacja artystyczna Floriana Krygiera w formie odlewu z brązu, umieszczonego będzie na niewysokim postumencie kamiennym. Instalacja będzie przedstawiała stojącą postać Floriana Krygiera, w naturalnym rozmiarze. Instalacja zostanie odpowiednio wyeksponowana przez zastosowane oświetlenie

--->> Tutaj zagłosujesz na PROJEKT NR 18: https://sbownioski.szczecin.eu/voting/welcome

 

Kim był Florian Krygier?

Florian Krygier (1907-2006) był wybitnym szczecinianinem. Jako główny założyciel Pogoni Szczecin, praktycznie całe powojenne życie spędził w Szczecinie. Wychował setki sportowców, którzy przez lata reprezentowali nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego zamiłowaniem od zawsze była praca z młodzieżą. Poprzez sport budował świadomość i charakter wielu osób, które przewinęły się przez klub. Do dziś jego nazwisko kojarzy się w sposób jednoznacznie pozytywny z miastem Szczecin i klubem Pogoń. Chcemy, aby jego nazwisko trwało dalej, aby każdy, kto pojawi się w okolicy stadionu zobaczył jego postać i przybliżył sobie jego historię. Historię, którą napisał w barwach miasta Szczecin i jego największego klubu sportowego. Wartości przez niego reprezentowane warto dalej wpajać młodym adeptom sztuki piłkarskiej. Dzięki temu staną się nie tylko zdolnymi sportowcami, ale i ludźmi, którzy w dorosłe życie wchodzą jako pewni siebie, młodzi ludzie, gotowi na codzienne wyzwania.

--->> Tutaj zagłosujesz na PROJEKT NR 18: https://sbownioski.szczecin.eu/voting/welcome

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie