Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Zagłosuj na Michała Gadowskiego w Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Guttmany to plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który ma wyłonić najlepszego niepełnosprawnego sportowca roku. W rozpoczętej właśnie edycji, wśród wyróżnionych, znalazł się Michał Gadowski

Reklama

32-letni wioślarz z Żelechowa ma za sobą naprawdę udany sezon. Wspólnie z Jolantą Majką (klubową koleżanką ze Startu Szczecin) sięgnął po medale wszystkich najważniejszych zawodów w sezonie.

- Michał i Jolanta najlepiej będą z pewnością wspominali tegoroczną próbę przedolimpijską w Paryżu, gdzie wygrali regaty zaproszeniowe, oraz Pś w Poznaniu, na którym sięgnęli po złoto. Podczas Mistrzostw Świata 2022 w czeskich Racicach sięgnęli po srebrny medal, a w Mistrzostwach Europy w Monachium stanęli na najniższym stopniu podium. Medale MŚ i ME są wyrównaniem ich największych osiągnięć życiowych z tych imprez, a w kolekcji brakuje im już tylko medalu paraolimpijskiego, o który powalczą w Paryżu - przekazała kapituła konkursu.

Poza szczecińską parą wioślarską, wytypowanych zostało dwudziestu sportowców, w tym m.in. Natalia Partyka.

- Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznawane będą także w trzech innych kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku. Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje - mówią organizatorzy.

Głos oddać można TUTAJ. Wystarczy kliknąć w "oddaj głos" i wpisać swój adres e-mailowy. Co ważne: następnie należy zalogować się na podanego e-maila i potwierdzić głos. Można to czynić do 30 listopada.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie