Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Zaczytane ZSP. Szkoła wzięła udział w biciu rekordu Polski [GALERIA]

- 27 października, o godz. 9.35 młodzież oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie przy ulicy Łużyckiej 91 podjęli się nie lada zadania. Otóż w ramach III Międzynarodowej Edycji VII ogólnopolskiej akcji „Czytanie na przerwie, przerwa na czytanie” uczniowie oraz szanowne grono pedagogiczne wraz z dyrekcją wzięło udział w biciu rekordu czytania na przerwie - poinformowały nas władze szkoły

Reklama

W akcji wzięło udział 580 osób. Najchętniej czytane były kryminały i powieści o miłości, ale nie zabrakło również krwawych horrorów, powieści historycznych oraz tych o życiu i problemach codziennych.

- Wszyscy bawili się znakomicie, a akcja u niejednego uczestnika rozbudziła zamiłowanie do czytania. Za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji odpowiedzialne są wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie Hanna Cembik oraz nauczyciele-bibliotekarze Monika Meroń i Brygida Ciesiul - przekazała dyrekcja.

Czy rekord Polski w czytaniu na przerwie został pobity? Dowiemy się 15 grudnia po ogłoszeniu wyników przez patrona akcji, czyli Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie