Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Yauhen Sobal - olimpijczyk z lotniska

Foto: PAP
Foto: PAP

W Tokio trwa olimpijska rywalizacja w kolarstwie torowym. Z tej okazji przypominamy dwóch zawodników z powiatu gryfińskiego, którzy rywalizowali podczas igrzysk

Reklama

Baza danych olympedia.org pozwala poznać nazwiska wszystkich uczestników Igrzysk Olimpijskich z podziałem nie tylko na kraje, ale tez miejsce urodzenia. Dzięki temu „odkryliśmy” lekkoatletę z Greifenhagen, ale nie tylko.

Okazało się bowiem, że w spisie miejscowości znajduje się również Chojna. Co ciekawe, mowa nie o sportowcu z Polski lub Niemiec, lecz z… Białorusi. Yauhen Hienadzevich Sobal jest kolarzem, który wystartował w 2004 roku w Atenach. Jak mówi, nie ma mowy o pomyłce.

- Mój tata był wojskowym. Urodziłem się w Chojnie 7 kwietnia 1981 roku i mieszkałem tam przez pięć lat – mówi 40-letni dziś Sobal, którego rodzina mieszkała na terenie chojeńskiego lotniska.

To nie jedyny kolarz z powiatu, który rywalizował podczas Igrzysk Olimpijskich. Kolejnym był Ryszard Dawidowicz ze Starego Czarnowa. Startował na igrzyskach w Seulu w 1988 roku, gdzie zajął piąte miejsce w indywidualnym wyścigu na dochodzenie na 4 km oraz siódme miejsce w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.

To też jedna z legend szczecińskiego sportu.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie