Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Wzorowe żywienie w Kołbaczu

VitaMenu to program żywieniowy adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który Zespół Szkół w Kołbaczu realizuje od grudnia 2013.

Reklama

Program oferuje szkolnym i przedszkolnym stołówkom gotowe jadłospisy dekadowe odpowiednio zbilansowanych i smacznych posiłków – bez sztucznych dodatków, bez sztucznych konserwantów. Profilowane Karty Dań (dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym) opracowane przez dietetyków, technologów żywienia i kucharzy, zawierają receptury do przygotowania posiłków smacznych, kolorowych i przyjaznych dla zdrowia.
Karty Dań VitaMenu to tak naprawdę ogromne księgi zawierające setki przepisów, z których układamy dekadówki dla naszych podopiecznych. Karty Dań zawierają odrębne receptury dla dzieci w przedszkolu i dla uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum - mówi Magdalena Osada, intendentka żywieniowa w Zespole Szkół w Kołbaczu.
Ostatnio program zyskał aprobatę Państwowego Zakładu Higieny oraz Rzecznika Praw Dziecka, który objął honorowym patronatem program VitaMenu. Organizatorzy nie wykluczają współpracy także z gryfińskimi szkołami.
- Liczymy, że szkoły będą zainteresowane programem. Dieta dziecka nie może być „przypadkowa”, nie powinna być dietą osoby dorosłej - mówi Beata Borzyszkowska Dyrektor Działu PR programu VitaMenu.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie