Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wysyp pijanych kierowców. Niektórzy jeździli bez uprawnień

Od początku kwietnia gryfińska policja złapała kilku kierowców na tzw. podwójnym gazie. Inni niewiele robili sobie z zakazów nałożonych przez sąd. Ale, po kolei...

Reklama

W aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej można przeczytać o dwóch 28-letnich kierowcach, którzy zostali złapani na gorącym uczynku, odpowiednio 3 i 4 kwietnia.

- Pierwszy "wpadł" w sobotę o godzinie 16.25 w Dębogórze. Jechał na motorowerze, mimo że miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydechanym powietrzu. Drugi został zatrzymany natomiast w niedzielę o godz. 21.50 w Radziszewie na ulicy Szczecińskiej. To mieszkaniec powiatu polickiego. Badanie wykazało ponad 1,2 promila - wylicza rzecznik prasowy KPP.

Również 4 kwietnia ujawniono, że 23-latek z powiatu gryfickiego, który jechał przez Banie swoim BMW, uczynił to będąc w stanie po użyciu alkoholu (mniej niż 0,5 promila).

Kolejne dwa przypadki odnotowano w Gryfinie i w Cedyni. Obu mężczyzn łączył wspólny mianownik - posiadają aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Gryfinie.

- 28-letni kierowca Audi (zatrzymany 3 kwietnia, o godz. 18.00, na ul. Łużyckiej w Gryfinie) był trzeźwy. W odróżnieniu od 52-latka z Cedyni, który prowadził pojazd marki Citroen, mając 0,94 mg/l, czyli ponad dwa promile - dopowiada Jakub Kuźmowicz.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie