Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wybrali aksamitną: Zagrodę, Rabatkę i Kompozycję [GALERIA]

- Przede wszystkim, wbrew prognozom pogody, nie zagrzmiało i nie padało. Dzięki temu Aksamitny Festiwal, który odbył się 27 sierpnia, przyciągnął liczną grupę miłośników kwiatów, dobrej zabawy i pysznego jedzenia - mówią organizatorzy wydarzenia, do którego doszło w Mirowie (gmina Moryń). Poniżej komunikat końcowy

Reklama
Reklama

Tradycyjnie mirowskie (i nie tylko) gospodynie przygotowały pyszne ciasta i ciepły posiłek dla wszystkich. Była też wystawa fotografii mieszkanki sąsiedniego Godkowa Joanny Ruszkowskiej, którą zaprezentowano w nowo odremontowanej kuźni, zwanej „Kuźnią Talentów”.

Na terenie przyległym do kuźni można było obejrzeć stare sprzęty gospodarstwa domowego i rolnicze. Na placu zabaw gdzie odbywał się festiwal można było podziwiać obrazy artystów zrzeszonych w grupie „5 Wymiar” i „Barokowe Perły”. Mirowska młodzież przygotowała gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży .

Oczywiście głównym punktem programu był finał konkursu na Aksamitną Zagrodę, Rabatkę i Kompozycję. W tym roku na liście uczestników konkursu w trzech kategoriach było 16. uczestników.

 

Laureatami Aksamitnego Festiwalu zostały:

Renata Cysewska w kategorii Aksamitna Zagroda,

Czesława Matoszko w kategorii Aksamitna Rabatka,

Marzenna Paczkowska w kategorii Aksamitna Kompozycja.

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe deski wyrzeźbione przez Pana Jana Andrzejczaka z Mirowa. Pozostałymi fundatorami nagród było sołectwo Mirowo, Gmina Moryń oraz firma Ogrodnictwo Moni-Gaj.

Sołtys Mirowa oraz Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo chcieliby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym, w różny sposób, w organizację konkursu oraz Aksamitnego Festiwalu.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie