Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wspominali bliskich i opowiadali o swoich związkach ze wsią [GALERIA]

Listopad miesiąc wspomnień, pamięci oraz świadomości kim jesteśmy, skąd pochodzimy i co nas łączy. Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo i mieszkańcy sołectwa Mirowo, zeszłej soboty 19 listopada na swój wyjątkowy sposób stworzyli okazję by byli i aktualni mieszkańcy wsi mogli spotkać się wspólnie i poznać historię swoich związków z wsią Mirowo

Reklama

Świetlica wiejska, siedziba Stowarzyszenia, wypełniła się Mirowiakami kilku pokoleń. Każdy mógł się przedstawić i opowiedzieć o swoich związkach z Mirowem. Oczywiście spotkanie ukierunkowane było głównie na wspomnienia pierwszego i drugiego pokolenia osiadłych tu po drugiej wojnie światowej repatriantów.

Tłem spotkania była prezentacja archiwalnych zdjęć rodzinnych związanych z Mirowem. W krótkim recitalu pieśni patriotycznych zaprezentowała się Amelka Matoszko z najmłodszego pokolenia mieszkańców Mirowa.

Wspólne rozmowy trwały długo. Na szczęście pozostało jeszcze dużo do powiedzenia. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby związane z naszą wsią na śledzenie informacji w Internecie o kolejnych spotkaniach i uczestniczeniu w tych bardzo rodzinnych spotkaniach.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie